úterý 9. února 2016

Recipe : PUMPKIN SOUP


,Podělím se s vámi o jeden ze svých nejmilejších receptů. Nejlepší polévka na světě. A k tomu salát. Přesně tak jsme si zdravě dopřávaly s mojí sestřenkou.

Tak. Teď vás provedu svým tajným receptem. A pak si půjdu koupit další dýni.


 Začíná to s jednou velkou dýní, kterou si rozpůlíte, vydlabete semínka a položíte na plech spolu s česnekem, který jen přepůlíte a položíte tak jak je na plech. Jednoduché!

A takhle to dáte do trouby na nějakých dvacet minut. Jednoduše až je to měkké. Mezizím si můžete připravovat zbytek. Budete ještě potřebovat:
1/2 cibule
1 lžíci kokosového oleje
400 ml kokosového mléka (já používám alpro, ale můžete i klasické z konzervy, jídlo bude krémovější)
1 lžíce kari pasty
čerstvě mletý pepř
čerstvě mleté chilli
čerstvě mletou růžovou himalájskou sůl (moje osobní pereference)

Cibuli jsem osmahla na rozpáleném oleji, přidala kari pastu a nakonec mléko. Mezitím se mi upekla dýně. Tu jsem vydlabala, česnek oddělila od slupky a obojí rozmixovala tyčovým mixerem. Tuhle kaši jsem přidala do hrnce a promíchala, přidala koření a nechala chladit v ledničce.

S čím to podávat? Můj ideál je sýr feta, slunečnícová semínka a koriandr.

 A k tomu to chtělo ještě trochu čerstvosti. Můj falešný "Ceasar" se zdál ideální. Klasická ceaser zálivka není nic zdravého, ta moje je mnohem lehčí a mně snad chutná i víc.
Stačí rozmixovat bílý jogurt, ančovičky, dijonskou hořčici, olivový olej, a práškový česnek. Promíchat s listy římského salátu a místo slaniny sáhnout třeba po uzeném šmakounovi.


xx A.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Jsem ráda za všechny Vaše komentáře, tak jen do toho: